اندیکاتور مکدی جیست و چگونه از اندیکاتور MACD استفاده کنیم
اندیکاتور مکدی جیست و چگونه از اندیکاتور MACD استفاده کنیم

اندیکاتور مکدی مخفف میانگین متحرک واگرایی و همگرایی (Moving Average Convergence Divergence)  است ، MACD برای شناسایی جهت روند نزولی یا صعودی نیز استفاده می شود، همچنین یکی از مهم ترین موارد استفاده مکدی شناسایی برگشت روند (ریورس قیمت) توسط واگرایی می باشد.

الگوی سر و شانه چیست و چطور از آن هنگام ترید استفاده کنیم
الگوی سر و شانه چیست و چطور از آن هنگام ترید استفاده کنیم

الگوی سر و شانه یکی از چارت پترن های تحلیل تکنیکال  است که بیشتر به عنوان الگوی ریورسال (برگشتی) از آن استفاده می شود، الگوی سروشانه مانند واگرایی در rsi نوعی نشانه برای تغییر جهت روند است، پترن سر و شانه از 3 قسمت سر(head) که پیک قیمت یا بالاترین قله است و همینطور از شانه چپ (shoulder) که پایینتر از head می باشد و یک شانه دیگر (shoulder) در سمت دیگر سر  و پایین تر از آن تشکیل شده است، در این الگو دو شانه در چپ و راست سر قرار دارند.

نحوه استفاده از آر اس آی RSI یا همان شاخص قدرت نسبی
نحوه استفاده از آر اس آی RSI یا همان شاخص قدرت نسبی

RSI یا شاخص قدرت نسبی یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین اندیکاتورهای مورد استفاده تریدرها در تحلیل تکنیکال است که توسط شخصی به نام J. Welles Wilder ساخته شد تا تریدرها بتوانند ارزیابی نسبی از قدرت بازار فارکس یا هر بازار دیگری در هر لحظه داشته باشند، آر اس آی از بعضی جهات به اندیکاتور استوکاستیک (stochastic) دارد چون به تریدرها در شناسایی نواحی اشباع خرید (overbought) یا اشباع فروش (oversold) کمک می کند.

چگونه باید در الگوی ساختار برگشت پرایس اکشن ترید کرد
چگونه باید در الگوی ساختار برگشت پرایس اکشن ترید کرد

حال که با مکانهای تشکیل انواع الگو پرایس اکشن آشنا شدید، قصد دارم با چند مثال روش ترید بر روی این الگوها را به شما نشان دهم. بطور کلی روش ترید بر روی این الگو بسیار ساده است، اگر چه ممکن است در برخی موارد نیر پیدا کردن سیگنال ورود کمی غیر معمول باشد. برخی از گامهای ترید بر روی الگوهای موافق و مخالف روند با هم متفاوت است، به همین خاطر این بخش به دو قسمت تقسیم شده است و در هر قسمت بصورت مجزا روش ترید بر روی الگوهای موافق و مخالف روند تشریح گردیده است.

تحلیل فاندامنتال در بازار فارکس آشنایی با تحلیل بنیادی
تحلیل فاندامنتال در بازار فارکس آشنایی با تحلیل بنیادی

تحلیل فاندامنتال، روش اندازه گیری ارزش حقیقی اوراق بهادار بوسیله بررسی فاکتورهای اقتصادی و سرمایه گذاری است. در این میان، تحلیلگران فاندامنتال، سعی می کنند تمام جوانب تأثیر گذار بر این اوراق را بررسی کنند که شامل ، طیف گسترده ای از فاکتورهای تاثیرگذار بر اقتصاد کلان، مانند شرایط اقتصادی و صنعتی و فاکتورهای اقتصاد خرد مانند تأثیر مدیریت در یک شرکت، بر ارزش و امنیت گزینه مورد نظر برای سرمایه گذاری می شوند.
هدف نهایی، رسیدن به عددی برای مقایسه با ارزش فعلی این اوراق است ، که بوسیله آن، سرمایه گذار می تواند از افزایش یا کاهش ارزش اوراق خود، آگاهی کسب کند.
این نوع روش اندازه گیری، تقریباً، متضاد تحلیل تکنیکال است که در آن از طریق تجزیه و تحلیل داده های قبلی بازار فارکس مانند قیمت و حجم معاملات، می توان جهت حرکت قیمت ها را پیش بینی کرد.

خط روند (Trend Line) چیست | مفهوم خط روند در بازار فارکس
خط روند (Trend Line) چیست | مفهوم خط روند در بازار فارکس

خط روند یکی از مهم ترین مفاهیم در تحلیل تکنیکال است هنگام مشاهده و بررسی خط روند مفاهیمی مانند چگونگی انتظارات فعالان بازار از گذشته قیمت یا تغییر سطوح حمایت و مقاومت قابل مشاهده است. روند روشی نموداری است که در آن یک خط به نمودار برای نشان دادن روند اصلی در بازار سهام یا بازار ارز اضافه می شود. رسم یک خط روند به ساد گی کشیدن یک خط مستقیم است که با متصل کردن ماکسیمم ها می تواند جهت روند کلی بازار سهام یا جفت ارز مورد نظر شما را نشان دهد.

فارکس چیست | مفهوم فارکس یا تبادلات ارز در بازار های مالی
فارکس چیست | مفهوم فارکس یا تبادلات ارز در بازار های مالی

فارکس به معنای تبادلات ارز است شما در واقع قادر خواهید بود در لحظه ارز های مختلف جهان را به صورت جفت ارز خرید و فروش کنید شما باید بدانید نوسانات قیمت ارز ها در بازار فارکس بستگی به شرابط اقتصادی سیاسی و حتی اجتماعی یک کشور نسبت به یک کشور دیگر دارد شما قادر خواهید بود از این نوسانات و قوی شدن یک ارز در مقابل ارز دیگر بهره ببرید و سود هایی را بدست بیاورید. فارکس بزرگ ترین بازار مالی جهان محسوب می شود گردش مالی در این بازار روزانه بیش از 5 ترلیون دلار است نوسانات در واقع باعث می شود تا یک ارز در مقابل یک ارز دیگر قدرت گرفته و یا ضعیف شود. از آنجا که مشاغل در سراسر جهان در حال گسترش هستند و آن ها نیاز دارند معاملات خودشان را با کشور های دیگر انجام بدهند سایر کشور ها با افزایش نوسانات در ارزش ارز، این مشاغل و کسب و کار ها را در معرض خطر قرار میدهند و کمپانی ها مجبور هستند کالا یا خدمات را با قیمت های بیشتری خریداری کنند.

حد ضرر یا استاپ لاس چیست | حفظ سرمایه و رسیدن به سود
حد ضرر یا استاپ لاس چیست | حفظ سرمایه و رسیدن به سود

تشخیص قیمت و زمان فروش سهام، نیاز به تجربه و اطلاعات کافی دارد. برای حفظ سرمایه و رسیدن به سود، لازم است قبل از خرید هر سهمی حد ضرر یا استاپ لاس ، حد سود ، روندها ، مقاومت‌ها حمایت‌ها ، وضعیت بنیادی و… سهم را بررسی کنیم. با بررسی کامل یک سهم، این انتظار وجود دارد که قیمت سهم صعودی باشد و به سود مورد نظر برسد. حال اگر بعد از خرید یک سهم برخلاف انتظار ما قیمت آن شروع به کاهش کرد، به این معنی است که یا در محاسبات خود اشتباه کرده‌ایم یا بر خلاف روند بازار وارد شده‌ایم و تحلیل درستی از سهم نداشتیم. در این وضعیت دو راه پیش روی ما قرار دارد:

روش مارتینگل چیست و چه عیب هایی دارد |‌ مزیت مارتینگل
روش مارتینگل چیست و چه عیب هایی دارد |‌ مزیت مارتینگل

مارتینگل روشی است که توسط یک آمریکایی ابداع شد و بعداز آن توسط معامله گران مختلفی با روشهای گوناگون اجرا شد. طبق این روش شما سرمایه اولیه خود را به قسمتهای نامساوی (از توانهای عدد ۲) تقسیم می کنید و خرید خود را در قیمتهای مختلف بر مبنای این ضرایب انجام میدهید. فرض کنید شما 1 عدد سهم را باقیمت 100 تومان خریداری میکنید و انتظار رشد آن را دارید.ولی برخلاف انتظار قیمت آن 5% افت کرده و به 95 تومان می رسد. بر اساس روش مارتینگل شما باید در این قیمت ۲ عدد سهم جدید خریداری نمایید با این کار میانگین قیمت کل خرید شما به 96.7 تومان کاهش می یابد و در صورت رشد قیمت به بالای 96.7 تومان کل خرید شما سود آور می شود، درحالیکه قیمت هنوز به 100 تومان اولیه نرسیده است. حال اگر قیمت سهم به جای رشد مجدداً 5% دیگر افت نماید و به 90.25 تومان برسد، طبق استراتژی مارتینگل این بار شما باید ۲ برابر خرید قبلی یعنی ۴ سهم را در این قیمت خریداری کنید.با این کار میانگین قیمت تمامشده هر سهم شما به 93 تومان کاهش می یابد و در حالی که قیمت فعلی سهم در حال حاضر 10% نسبت به قیمت خرید اولیه شما کاهش داشته است، اگر فقط 3.5% رشد نماید کل خرید شما سودآور خواهد شد.

بروکرها بزرگترین مرجع بررسی بروکر و صرافی ارز دیجیتال

در این قسمت آموزش ها از سطح مقدماتی تا پیشرفته است و تمامی مباحث تحلیل تکنیکال ، تحلیل فاندامنتال روانشناسی ترید و مدیریت سرمایه پوشش داده شده است برای یافتن مطلب مورد نظر کافی است آن را در بالای صفحه جستجو کنید.

بروکرها جایی برای انتخاب بهترین بروکر فارکس و یا صرافی ارز دیجیتال و همچنین آموزش بازارهای مالی برای تریدرهای ایرانی ودانلود اندیکاتور، اکسپرت و...