آموزش فارکس و هر آنچه درباره بازار فارکس باید بدانید

اولین قدم در آموزش فارکس این است که بدانید این بازار هیچ محدودیتی ندارد و برخلاف بازار بورس به محل و مکان خاصی متعلق نیست. فارکس یک بازار جهانی است که برای حضور در آن کافیست پس از پشت سر گذاشتن دوره فارکس، با استفاده از بستر اینترنت به معاملات بپردازید. مهمترین نکته در آموزش فارکس برای مبتدیان که باید قبل از هر چیزی به آن توجه کنید این است که فارکس یک راه سهل و آسان برای رسیدن به ثروت نیست. ابتدا باید تمام تمرکز خود را بر روی کسب آموزش بازار فارکس و مهارت معامله گری بگذارید. با استفاده از آموزش رایگان فارکس موجود در برخی از سایت های معتبر در سطح اینترنت می توانید مفاهیم اولیه ی معامله گری در این بازار را به صورت کلی و خیلی ساده فرا بگیرید.

  • برای انجام معاملات در بازار فارکس ابتدا باید به این خودباوری دست یابید که موفقیت از دیدگاه شما چیست و آن را چگونه تعریف می کنید.
  • برای خود یک هدف قابل سنجش و منطقی در نظر بگیرید. به عنوان مثال هدف شما می تواند کسب 20 درصد سود سالانه از کل سرمایه باشد.
  • هدفی که مشخص می کنید باید به سادگی قابل اندازه گیری باشد. از این رو پیشنهاد می کنید که به جای هدف یک ماهه به اهداف سالانه بیندیشید.

امکان کسب سود قابل توجه در این بازار موجب شده که افراد بسیاری به سرمایه گذاری در فارکس تمایل نشان دهند. اما بازار فارکس می تواند برای افرادی که از تجربه‌ی کافی برخوردار نیستند بیرحم باشد و تمام سرمایه‌ی آنها را از بین ببرد. از این رو بدون آموزش فارکس نمی توان علاوه بر حفظ سرمایه به کسب سود امیدوار بود.

مقاله های آموزش فارکس از سطح مقدماتی تا پیشرفته است و تمامی مباحث تحلیل تکنیکال ، تحلیل فاندامنتال روانشناسی ترید و مدیریت سرمایه پوشش داده شده است برای یافتن مطلب مورد نظر کافی است آن را در بالای صفحه جستجو کنید.

بیشتر بخوانید...
پین بارھایی که در نتیجه عمل بانکها بوجود می آیند

پین بارھـای موسـسه ای پـین بار ھـایی ھـستند کـه در نتیجـه ورود تریـدرھای بـانکی و قـرار گـرفتن معاملات ایشان به منظور بازگشت بازار بوجود می آیند، قبل از اینکه به شما نشان دھم چگونه پـین بارھـای موسـسه ای را در چـارت شناسـایی کنیـد. نیـاز است که بدانید که ما دو جور پین بار موسسه ای داریم که در چارت قیمت بوجود می آیند.

تشخیص و کشف دلایل تشکیل پین بارها

اکثر تریـدرھا ھر وقت که یک کندل پین بار را می بینند یک معامله قرار می دھند. بسیاری از تریدرھا فکر میکنند که ھمه کندلهای پین باری را کـه در نمـودار قیمـت مـی بیننـد بـه یـک علت مشترک بوجود آمده ، در اینجا منظور شکل پین بار نیست، بلکه منظور، علـت پیـدایش ایـن کنـدل در بازار می باشد. و علت این ذھنیت ھم اینست که اکثر کتابها و سایتهای معامله گری بیان میکنند که علـت ایجاد کندل پین بار در بازار اجرای دستورات خرید یا فروش تریدرھای بانکی است. بدون در نظر گرفتن صحت این نکته از نظر علم تکنیکال ، باید بگوییم که علت اینکه تریـدرھای بـانکی خرید یا فروش می کنند ھمیشه این نیست که بخواھنـد بـا قـراردادن معـاملات جدیـد از بـازار پـولی بدسـت آورند.

سوئینگ لو و سوئینگ های و درک بهتر آنچه که در مارکت رخ می دهد

همه ی تریدرها قادر به تشخیص سوئینگ ها هستند اما معدود افرادی قادر به توضیح چرایی آن می باشند. اگر تریدرها دلیل شکل گیری سوئینگ ها را بدانند این ادراک به آن ها اجازه می دهد تا در رابطه با تشخیص اینکه احتمالا مارکت به کدام سمت حرکت خواهد کرد و آن ها باید سفارشاتشان را کجا قرار دهند، تصمیمات خیلی بهتری بگیرند.

تعیین قویترین مناطق عرضه و تقاضا در چارت

قبل از آموزش عرضه و تقاضا دوست دارم با یک توضیح مختصر با کل مقاله شما را آشنا کنم، ھمانطور که میدانید و در مقالات قبل راجع به ان صحبت کردم بانک ھا در بازار فارکس به انجام معلامله می پردازند که این معاملات توسط تریدرھا یا سایر روش ھا انجام و حجم معاملات بانک ھا از تعداد اردرھای خرید یا فروشی که قرار می دھند مشخص می شود در حقیقت بزرگترین تعداد معاملات و سفارشات در فارکس مربوط به بانک ھاست.

ترید بر اساس سطوح عرضه و تقاضا در فارکس، سهام و ارزدیجیتال

در روش معامله گری عرضه و تقاضا ، بدنبال نقاطی از بازار می گردیم که قیمت یک صعود (پیـشرفت) یا نزول (پسرفت) قوی داشته است و ما این نواحی را به عنوان زون ھای عرضه و تقاضا با استفاده از مستطیل ھا علامت گذاشته و مستطیل ھای ناحیه را به اینده ادامه میدھی. نقطه ای که قیمت در آنجا یک صعود قوی داشته است توسـط معاملـه گـر بعنـوان زون تقاضـا انتخـاب می گردد و نقطه ای که قیمت در آنجا یک نزول قوی داشته است توسط معامله گر بعنوان زون عرضه انتخاب می شود.

آموزش پترن ها یا الگوهای هارمونیک به سبک کارولین برودن

خانم برودن معتقد هستند كه شمارش اليوتي نوعي تحليل ذهني افراد مي باشد و به همين دليل آنچه در سبك خانم برودن اهميت دارد سويينگ هاي واضح بازار مي باشد و اصطلاحا آنچه اتفاق افتاده و كاملا ملموس است. بنابراين ايشان اعتقاد چنداني به شمارش اليوتي ندارند و اصل بازار را همين كف ها و سقف هايي مي دانند كه شكل گرفته است. اين روش نكات مثبت و منفي دارد كه در آينده به آن اشاره خواهيم نمود. اما آنچه مسلم است، تركيب اين روش با سبك اليوت رابرت ماينر، روشي قدرتمند را در اختيار يك تريدر قرار مي دهد. در اين روش تكنيك هاي فيبوناچي را روي سويينگ ها و سقف ها و كف هاي اصلي پياده مي كنيم بدون اينكه شمارشي از لحاظ اليوتي انجام داده باشيم.

تفاوت بزرگ بین پولبک و حرکت های رنج در بازارهای مالی

تنها راهی که مارکت میتواند در مسیر خودش از حرکت باز ایستد وقتی است که پولبک و تثبیت اتفاق می افتد. هر معامله گر فارکسی میتواند به شما بگوید که پولبک و تثبیت چیست اما به سختی میتوانید تریدری را بیابید که به شما بگوید واقعا پولبک و تثبیت برای تریدرهای مارکت به چه معنا است؟

استراتژی معاملاتی بر اساس مستر کندل Master Candle

استراتژی معامله بر اساس  مستر کندل (Master Candle) ها یک نوع استراتژی معاملاتی موفق بوده که بر پایه و اساس پرایس اکشن بنا نهاده شده ، در این استراتژی تایم فریم اهمیت آنچنانی ندارد ولی باید توجه داشت در یک بازه زمانی مشخص مثلا یک ماه تعداد الگوهای مسترکندلی در تایم فریمهای بالا کمتر از تایم فریمهای پایینتر اتفاق می افتد و بر این اساس فرصتهای معاملاتی در تایم بالاتر کمتر ایجاد شده بالطبع مقدار سود بدست آمده در تایم بالاتر بیشتر از تایم فریمهای پایین تر بوده که مقدار سود کمتری نصیب معامله گر می نماید. و برای رسیدن به سود بیشتر تعداد معاملات به نسبت تایم بالاتر افزایش میابد.

چگونه از اندیکاتور پارابولیک سار (Parabolic SAR) استفاده کنیم

اندیکاتور پارابولیک سار (Parabolic SAR) ابزاری است برای تشخیص پایان روند، همانطور که مهم است جهت روند را با کمک اندیکاتورهای مووینگ اوریج ، ایچیموکو، بولینگر باند و... شناسایی کنیم باید بدانیم روند چه زمانی پایان می یابد، که پارابولیک سار به ما این امکان را می دهد.

آشنایی با مفاهیم ترید و تریدر | ترید چیست و تریدر کیست

ترید (Trade) در زبان انگلیسی به معنای انجام معامله یا تجارت است، از اینرو در بازار معاملات ارزهای دیجیتال این کلمه نیز با همین مفهوم یعنی خرید و فروش یا معامله ارزهای دیجیتال رواج پیدا کرده است. در این بین باید به این نکته توجه شود که ترید به انجام معاملات مکرر در بازارهای مالی اشاره دارد. این معاملات مستمر با هدف سودآوری دائما در حال انجام است و همین امر منجر به متمایز شدن آن از مفهوم سرمایه گذاری شده است. در سرمایه گذاری هدف برای طولانی مدت تعیین می شود به طور مثال فرد سهام یا ... را خریداری و چندین سال بعد در صورت نیاز به فروش می رساند.

آشنایی با بازار بورس ایران و بررسی مزایای سرمایه گذاری در آن

بورس بازار دیجیتالی برای انجام معاملات گوناگون است. در این بازار می توان دارایی های فیزیکی همچون خانه، زمین، خودرو و ... یا دارایی های مالی همچون سهام، اوراق و ... را معامله کرد. در ایران بازار بورس به چهار نوع اوراق بهادار، فرابورس، کالا و انرژی تقسیم می‌شود که در ادامه به آنها پرداخته می‌شود.

بروکرهای کلاهبردار را چگونه تشخیص دهیم و با خیال راحت ترید کنیم

ما در این مقاله شما را آگاه میکنیم که چطور بهترین بروکرها را شناسایی کنید و بروکرهای کلاهبردار یا اسکم را تشخیص دهید