بروکرها
forex
مفهوم درجه مارجین (سطح مارجین) در بازار فارکس Margin Level

مفهوم درجه مارجین (سطح مارجین) در بازار فارکس Margin Level

درجه مارجین یا سطح مارجین مقدار درصد (%) بر اساس مقدار ارزش ویژه در مقابل مارجین استفاده شده است. سطح حاشیه به شما این امکان را می دهد که بدانید چه مقدار از سرمایه شما برای معاملات جدید در دسترس است. هر چه سطح مارجین بالاتر باشد، مارجین آزاد بیشتری برای معامله در دسترس دارید. هر چه سطح مارجین کمتر باشد، مارجین آزاد کمتری برای معامله در دسترس است، که می تواند منجر به اتفاق بسیار بدی شود...مانند فراخوان مارجین یا توقف خروج (که بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت).
پلت فرم معاملاتی شما به طور خودکار سطح مارجین شما را محاسبه و نمایش می دهد.اگر هیچ معامله ای باز ندارید، سطح مارجین شما صفر خواهد بود.
سطح حاشیه بسیار مهم است. کارگزاران فارکس از سطوح حاشیه برای تعیین اینکه آیا می توانید موقعیت های اضافی را باز کنید یا خیر استفاده می کنند.
کارگزاران مختلف محدودیت های سطح حاشیه متفاوتی را تعیین می کنند، اما اکثر کارگزاران این محدودیت را 100٪ تعیین می کنند. این بدان معناست که وقتی ارزش سهام شما برابر یا کمتر از مارجین استفاده شده شما باشد، نمی توانید موقعیت جدیدی باز کنید. اگر می خواهید موقعیت های جدیدی باز کنید، ابتدا باید موقعیت های موجود را ببندید.

سطح مارجین یک شاخص مدیریت ریسک است که به شما کمک می کند تأثیر موقعیت های باز شده فعلی را بر روی حساب خود درک کنید. سطح مارجین یک معادله ریاضی است که به طور موثر به معامله گر می گوید چه مقدار از وجوه آنها برای معاملات جدید در دسترس است. هر چه سطح مارجین بالاتر باشد، میزان نقدینگی موجود برای معامله بیشتر است. هرچه سطح مارجین کمتر باشد، مقدار نقدینگی موجود برای معامله کمتر است و این جایی است که یک حساب ممکن است در معرض مارجین فراخوانی قرار گیرد.

سطح حاشیه چگونه محاسبه می شود؟

با این فرمول محاسبه می شود: سطح حاشیه = ارزش ویژه / حاشیه x 100٪

پلت فرم xStation به طور خودکار سطح حاشیه شما را محاسبه می کند و می توانید آن را در پایین صفحه نمایش خود مشاهده کنید.

برای باز کردن موقعیت به چه مقدار حاشیه (حاشیه ضروری) نیاز دارید؟

 از آنجایی که USD ارز پایه است. این مینی لات 10000 دلار است، به این معنی که ارزش مفهومی موقعیت 10000 دلار است. اگر سطح مارجین 100% یا کمتر باشد، اکثر پلتفرم‌های معاملاتی به شما اجازه نمی‌دهند معاملات جدید باز کنید. معاملات بیشتری وجود ندارد.

مثال: از آنجایی که سطح مارجین فعلی شما 250٪ است که بسیار بالاتر از 100٪ است، شما همچنان می توانید معاملات جدیدی را باز کنید. سطح حاشیه را به عنوان یک چراغ راهنمایی تصور کنید. چراغ سبز تا زمانی که سطح مارجین بالای 100٪ باشد، حساب شما دارای "چراغ سبز" برای ادامه باز کردن معاملات جدید است.

مووینگ اوریج چیست: مووینگ اوریج با نام اختصاری (MA) Moving Averages یکی از اندیکاتورهای محبوب در تحلیل تکنیکال است که تریدرهای زیادی از آن استفاده می کنند، استراتژی مووینگ اوریج بر پایه ترند تریدینگ یا همان ترید با روند است

مطالب مرتبط