بروکرها
forex
4 نکته مهم که معامله گران موفق فارکس انجام میدهند

4 نکته مهم که معامله گران موفق فارکس انجام میدهند

4 نکته مهم که هر تریدری باید در بازار فارکس بداند در این مقاله آموزشی بهش اشاره شده: هیچ فرمول واحدی برای موفقیت در تجارت بازارهای مالی وجود ندارد. بازارها را مانند اقیانوس و تاجر را به عنوان یک موج سوار در نظر بگیرید. موج سواری نیاز به استعداد، تعادل، صبر، تجهیزات مناسب و آگاهی از محیط اطراف دارد. آیا می خواهید وارد آبی شوید که جزر و مد خطرناک داشته باشد یا پر از کوسه باشد؟ نگرش به معامله در بازارهای فارکس نیز متفاوت نیست. با ترکیب تجزیه و تحلیل خوب با اجرای موثر، میزان موفقیت شما به طور چشمگیری بهبود می یابد و مانند بسیاری از مجموعه مهارت ها، تجارت خوب از ترکیبی از استعداد و کار سخت ناشی می شود. در اینجا چهار استراتژی ارائه شده است که به شما در همه بازارها خدمات خوبی ارائه می دهد، اما در این مقاله، ما بر روی بازارهای فارکس تمرکز خواهیم کرد.

1-نزدیک شدن به معاملات فارکس

قبل از معامله، ارزش آماده سازی مناسب را بدانید. مهم است که اهداف و خلق و خوی شخصی خود را با ابزارها و بازارهای مرتبط هماهنگ کنید. به عنوان مثال، اگر بازارهای خرده فروشی را درک می کنید، منطقی است که به جای معاملات آتی نفت، سهام خرده فروشی را معامله کنید، که ممکن است چیزی در مورد آن ندانید. همچنین برای شروع با ارزیابی سه مؤلفه زیر کمک می کند:
با توجه به کمیسیون و کارمزد پایین آن، بازار فارکس برای سرمایه گذاران فردی بسیار قابل دسترسی است. با این حال، قبل از معامله، مطمئن شوید که درک کاملی از  بازار فارکس و راه‌های هوشمندانه برای هدایت آن دارید. اصول اولیه را بیاموزید و نمونه‌های بی‌درنگ رویکردها و استراتژی‌ها را که در دوره تجارت فارکس برای مبتدیان آکادمی در سایت brokerha.com توضیح داده شده است، ببینید.

دوره زمانی

بازه زمانی نشان دهنده نوع معامله ای است که برای خلق و خوی شما مناسب است. معامله کردن بر اساس نمودار پنج دقیقه ای نشان می دهد که شما راحت تر در موقعیتی قرار می گیرید که در معرض خطر یک شبه قرار نگیرید. از سوی دیگر، انتخاب نمودارهای هفتگی نشان‌دهنده راحتی با ریسک یک شبه و تمایل به دیدن برخی روزها بر خلاف موقعیت شما است.
علاوه بر این، تصمیم بگیرید که آیا زمان و تمایل دارید که تمام روز جلوی یک صفحه بنشینید یا اینکه ترجیح می دهید در آخر هفته تحقیقات خود را انجام دهید و سپس بر اساس تجزیه و تحلیل خود تصمیمی برای معاملات هفته آینده بگیرید. به یاد داشته باشید که فرصت کسب درآمد قابل توجه در بازار فارکس نیازمند زمان است. اسکالپ کوتاه مدت طبق تعریف به معنای سود یا زیان اندک است. در این صورت مجبور خواهید بود به دفعات بیشتری معامله کنید.

روش شناسی

هنگامی که یک چارچوب زمانی را انتخاب کردید، یک روش سازگار پیدا کنید. به عنوان مثال، برخی از معامله گران دوست دارند حمایت بخرند و مقاومت بفروشند. برخی دیگر خرید یا فروش برفک را ترجیح می دهند. برخی دوست دارند با استفاده از اندیکاتورهایی مانند MACD (واگرایی میانگین متحرک همگرایی) و متقاطع معامله کنند.

هنگامی که یک سیستم یا متودی را انتخاب کردید، آن را آزمایش کنید تا ببینید آیا بر اساس یک پایه کار می کند و مزیتی را ارائه می دهد یا خیر. اگر سیستم شما در بیش از 50 درصد مواقع قابل اعتماد است، باید آن را یک لبه در نظر بگیرید، حتی اگر کوچک باشد. چند استراتژی را آزمایش کنید، و زمانی که راهبردی را پیدا کردید که نتیجه مثبتی به همراه داشت، با آن بمانید و آن را با ابزارهای مختلف و بازه‌های زمانی مختلف آزمایش کنید.

بازار (ابزار)

متوجه خواهید شد که برخی ابزارها بسیار منظم تر از سایرین معامله می شوند. ابزارهای تجاری نامنظم، تولید یک سیستم برنده را دشوار می کند. بنابراین، لازم است سیستم خود را بر روی چندین ابزار آزمایش کنید تا مشخص شود که "شخصیت" سیستم شما با ابزار مورد معامله مطابقت دارد. برای مثال، اگر جفت ارز USD/JPY را در بازار فارکس معامله می‌کردید، ممکن است متوجه شوید که سطوح حمایت و مقاومت فیبوناچی قابل اعتمادتر هستند.

2:05

2-نگرش شما به معاملات فارکس

رفتار بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند تجارت است و بنابراین نگرش و طرز فکر شما باید منعکس کننده چهار ویژگی زیر باشد:

صبر

هنگامی که می دانید از سیستم خود چه انتظاری دارید، صبر کنید تا قیمت به سطوحی برسد که سیستم شما برای نقطه ورود یا خروج نشان می دهد. اگر سیستم شما ورودی را در یک سطح مشخص نشان می دهد اما بازار هرگز به آن نمی رسد، به فرصت بعدی بروید. همیشه تجارت دیگری وجود خواهد داشت.

انضباط

نظم و انضباط توانایی صبور بودن است - روی دستان خود بنشینید تا زمانی که سیستم شما یک نقطه عمل را آغاز کند. گاهی اوقات، عمل قیمت به نقطه قیمت پیش بینی شده شما نمی رسد. در این زمان، شما باید نظم و انضباط را داشته باشید که به سیستم خود ایمان داشته باشید و آن را حدس دوم نزنید. نظم و انضباط همچنین توانایی کشیدن ماشه زمانی است که سیستم شما نشان می دهد که این کار را انجام دهد. این امر به ویژه در مورد استاپ ضرر صادق است.

عینیت

عینی بودن یا «جدایی عاطفی» نیز به قابلیت اطمینان سیستم یا روش شما بستگی دارد. اگر سیستمی دارید که سطوح ورودی و خروجی را ارائه می دهد که به نظر شما قابل اعتماد است، نیازی نیست احساساتی شوید یا به خود اجازه دهید تحت تأثیر نظر کارشناسان قرار بگیرید. سیستم شما باید به اندازه کافی قابل اعتماد باشد تا بتوانید از عملکرد سیگنال های آن اطمینان داشته باشید.

انتظارات واقع بینانه

حتی اگر بازار گاهی اوقات حرکتی بسیار بزرگتر از آنچه شما پیش بینی می کنید انجام دهد، واقع بینانه بودن به این معنی است که نمی توانید انتظار داشته باشید 250 دلار در حساب معاملاتی خود سرمایه گذاری کنید و در هر معامله 1000 دلار انجام دهید. اگرچه چیزی به نام چارچوب زمانی معاملاتی "ایمن" وجود ندارد، اما اگر معامله گر در انتخاب معاملات نظم و انضباط را به کار گیرد، یک طرز فکر کوتاه مدت ممکن است خطرات کمتری را به همراه داشته باشد. این به عنوان مبادله بین ریسک و پاداش نیز شناخته می شود.

3-عوامل انگیزشی معاملات فارکس

بسته به بازیگران اصلی و هدف آنها، ابزارها متفاوت معامله می شوند. به عنوان مثال، صندوق های تامینی در استراتژی متفاوت هستند و انگیزه متفاوتی نسبت به صندوق های سرمایه گذاری دارند. بانک‌های بزرگی که در بازارهای نقدی ارز معامله می‌کنند، معمولاً هدف متفاوتی با معامله‌گران ارز در خرید یا فروش قراردادهای آتی دارند. اگر بتوانید تعیین کنید که چه چیزی به بازیکنان بزرگ انگیزه می دهد، اغلب می توانید آن دانش را به نفع خود هماهنگ کنید.

هم ترازی

چند ارز، سهام یا کالا را انتخاب کنید و همه آنها را در بازه های زمانی مختلف نمودار کنید. سپس متدولوژی خاص خود را برای همه آنها اعمال کنید و ببینید کدام چارچوب زمانی و ابزار با سیستم شما هماهنگ است. این روشی است که شما همسویی را در سیستم خود کشف می کنید. این تمرین را به طور منظم تکرار کنید تا با شرایط متغیر بازار سازگار شوید.

4-پیاده سازی استراتژی تجارت فارکس

چیزی به نام معاملات سودآور وجود ندارد، همانطور که هیچ سیستمی 100% مطمئن نیست. حتی یک سیستم سودآور، مثلاً با نسبت سود به زیان 65 درصد، همچنان 35 درصد معاملات زیانده دارد. بنابراین هنر سودآوری در مدیریت و اجرای معامله است.

کنترل ریسک

در پایان، تجارت موفق به کنترل ریسک بستگی دارد. سعی کنید تجارت خود را در جهت صحیح درست از دروازه خارج کنید. سیستم معاملاتی خود را ارزیابی کنید، تنظیمات را انجام دهید و دوباره امتحان کنید. اغلب، در تلاش دوم یا سوم است که معامله شما در مسیر درست حرکت می کند. این تمرین برای رسیدن به موفقیت نیاز به صبر و انضباط دارد.

تجارت بسیار ظریف است و برای اجرای موفقیت آمیز به هنر به اندازه علم نیاز دارد، به این معنی که فقط تجارت سودآور یا تجارت زیان ده وجود دارد. وارن بافت گفت که دو قانون در تجارت وجود دارد: قانون 1: هرگز پول را از دست ندهید. قانون 2: قانون 1 را به خاطر بسپارید.

 یادداشتی را روی رایانه خود بچسبانید که به شما یادآوری می کند به جای اینکه منتظر ضررهای بزرگ باشید، اغلب و سریع ضررهای کوچک را دریافت کنید.

رقابت بدون ریسک با 100000 دلار پول نقد مجازی

مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان ما آزمایش کنید. با هزاران معامله‌گر amarkets رقابت کنید و راه خود را به سمت بالا معامله کنید! قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید.

مطالب مرتبط