بروکرها
forex
محاسبه پوزیشن سایز
حداکثر لات 0
میزان ریسک 0$

ماشین حساب فارکس | محاسبه لات | ماشین حساب پوزیشن سایز

ماشین حساب فارکس مقدار لات مورد نیاز شما برای هر ترید را محاسبه می کند ، قبل از ورود به معامله نیاز است بدانید که چند درصد می خواهید ریسک کنید و باتوجه به سرمایه و ریسک خود حجم مناسبی را از سرمایه کل وارد معامله کنید ، تنظیمات ماشین حساب پوزیشن سایز شامل موارد زیر می شوند:

1- ارزش هر پیپ از نماد مورد نظر بر اساس دلار ، که می تواند در بروکرهای مختلف متغیر باشد
2- میزان سرمایه کل بر حسب دلار
3- ریسک مورد نظر نسبت به سرمایه کل
4- حد ضرر یا Stop Loss بر اساس پیپ ، هر 10 points معادل 1 پیپ می باشد.

مدیریت سرمایه یکی از مهم ترین چیزهایی است که یک تریدر باید همیشه آن را در نظر بگیرد، دانستن میزان لات مناسب برای هر ترید خطر نابودی حساب شما را کم می کند و اگر ندانید در هر ترید چه مقدار لات باید ترید کنید ممکن است در یک ترید منفرد کل موجودی حساب شما از بین برود و کال ماجین شوید.

با تکمیل کردن فیلد های ماشین حساب فارکس که در این صفحه برای شما تهیه کرده ایم می توانید اندازه مناسب لات و میزان پولی که در هر معامله می خواهید ریسک کنید را با توجه به اندازه حد ضرر و سرمایه خود تشخیص دهید.

مقدار ریسک مناسب برای ترید چقدر است؟

سعی کنید میزان ریسک ترید خود را همیشه زیر ۳٪ نگه دارید، این میزان ریسک توسط اکثر تریدرها توصیه و رعایت می شود، ۳٪ ریسک باید شامل کل سرمایه و همه پوزیشن های باز باشد، مثلا اگر ۲ پوزیشن دارید باید مجموع ریسک هر ۲ پوزیشن ۳٪ باشد.

زمانی که پوزیشن شما بریک ایون (سر به سر) می شود در اصل ریسک آن پوزیشن صفر می شود و می توانید یک پوزیشن دیگر با ریسک ۳٪ باز کنید، این مقدار می تواند با توجه به وین ریت شما به مرور افزایش یابد.