بروکرها
forex
چه کسانی در معامله بازار فارکس ضرر می کنند؟

چه کسانی در معامله بازار فارکس ضرر می کنند؟

به نظر شما در بازار بزرگ فارکس چه کسانی ضرر می کنند ؟ شاید ندانید که در بازار فارکس چه کسانی ضرر می کنند، اما آمار تکان دهنده است. در میان معامله گران چنین ارقامی وجود دارد: ۸۰ درصد معامله گران ۸۰ درصد سرمایه خود را طی ۲ ماه از شروع معاملات از دست می دهند و تنها ۲۰ درصد معامله گران دائماً در بازار فارکس سود می برند. اینکه چرا افراد در فارکس ضرر می کنند، به عوامل زیادی بستگی دارد. بیایید با جزئیات بیشتر، این عوامل را بررسی کنیم.

 
۱. فقدان دانش نظری:


رایج ترین اشتباه در میان معامله گران مبتدی فارکس، تجارت بدون دانش، بدون درک اصل بازار ارز است. بسیاری از معامله گران متکبرانه بر این باورند که بازار ارز بسیار ساده است و بدون آموزش قبلی قابل انجام است.
اما افسوس که اینطور نیست. در هر حرفه ای باید یاد بگیرید و در فارکس اشتباهات مبتدیان بسیار گران است. و یکی از پاسخ ها به سوال چه کسانی ضرر می کنند، می تواند فقدان دانش نظری باشد. اشتباهات مبتدیان فارکس با این واقعیت شروع می شود که آنها اهمیت دانش را دست کم می گیرند. 


۲. فقدان برنامه معاملاتی:


تمامی کسب و کارهایی که می شناسیم نیاز به برنامه دارند. همین امر در مورد معاملات فارکس نیز صادق است. بدون برنامه، دائماً به بیراهه می روید. 
هنگام فهرست کردن اشتباهات معامله گران فارکس، نمی توان تجارت بدون برنامه را نادیده گرفت. طرح معاملاتی مجموعه ای از قوانین خاص است که همراه با یک استراتژی به شما می گوید که چگونه باید سرمایه خود را مدیریت کنید. 
نکته اصلی این است که این قوانین به وضوح بیان شده اند و شما به شدت از آنها پیروی می کنید. برای انجام این کار، شما باید یک رکورد از اقدامات خود نگه دارید تا بتوانید بعداً آنها را تجزیه و تحلیل کنید و معاملات خود را بهبود بخشید.
این مهارت می تواند، حرفه ای ها را از مبتدی ها متمایز کند. پس سعی کنید خودتان آن را حل کنید.

 
۳. مدیریت اشتباه پول:


نوسان بازار فارکس زیاد است، بنابراین وضعیت در آن می تواند در عرض چند دقیقه به طور چشمگیری تغییر کند. و با توجه به این واقعیت که بسیاری از کارگزاران اهرمی را ارائه می دهند که معامله گران از استفاده از آن خوشحال هستند، چنین تغییرات بزرگی در بازار ارز می تواند پرهزینه باشد. یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در معاملات فارکس این است که معامله گران خود را منضبط نمی کنند.


۴. اعتیاد به تجارت:


تجارت ارز یک فعالیت بسیار هیجان انگیز است. معامله گران تازه آن را دوست دارند. آنها اغلب اسکالپینگ یا معاملات روزانه، یعنی معاملات کوتاه مدت را انتخاب می کنند. این کار معمولا با حداقل تجزیه و تحلیل و واکنش سریع مشخص می شود. بنابراین ممکن است دچار ضرر زیادی شوند.

مطالب مرتبط