بروکرها
forex
معاملات اسکالپینگ در فارکس و درک استراتژی اسکالپینگ

معاملات اسکالپینگ در فارکس و درک استراتژی اسکالپینگ

معاملات  اسکالپ انواع مختلفی دارند که هر معامله‌گر آن را با توجه به سبک معاملاتی خود انتخاب می‌کند. معاملات اسکالپینگ نیز از جمله روش‌های معاملاتی است که با معامله‌گرانی با شخصیتی های خاص آن را انتخاب خواهند کرد. اسکالپینگ به معنای کسب سودهای کم در هر معامله و ورود و خروج‌های مکرر از پوزیشن‌ها در طول یک روز معاملاتی است. به این ترتیب معامله‌گران می‌توانند با استفاده از تغییرات قیمت‌‌ها در یک روز معاملاتی سود خود را کسب کنند. توجه داشته باشید که معمولا پربازده‌ترین استراتژی‌های اسکالپینگ با لوریج همراه هستند. اگرچه این نوع استراتژی معاملاتی می‌‌تواند سود شما را افزایش دهد اما از طرفی دیگر نیز در صورت مواجه شدن با ضرر سرمایه معاملاتی شما را تهدید خواهد کرد.

درک اسکالپینگ

روش اسکالپینگ تقریبا مشابه با معاملات روزانه است با این تفاوت که هم زمان با پوزیشن باز خود پوزیشن دیگری را باز نمی‌کنید. باید گفت که تعداد پوزیشن‌های معامله شده در روش اسکالپینگ چند برابر پوزیشن‌های معاملات روزانه است. معمولا معامله‌گران روزانه معاملات خود را در بازه‌‌های زمانی چند دقیقه‌ای انجام می‌دهند اما اسکالپرها برحسب نمودارهای تیک و یک دقیقه‌ای پیش می‌روند. به دلیل سرعت بالا در معاملات اسکالپینگ، بسیاری از اسکالپرها معاملات خود را در زمان انتشار اخبار و همراه با تغییرات سریع قیمت در بازار انجام می‌دهند. هدف چنین معامله‌گرانی کسب چند پیپ سود از هر معامله و حفظ این روند است.

نقدینگی در معاملات اسکالپینگ

بهتر است به عنوان یک اسکالپر معاملات خود را در بازارهای با نقدینگی بالا انجام دهید در این صورت بهتر است جفت‌ ارزهایی مانند  EUR/USD یا USD/JPY را انتخاب کنید. در واقع می‌توان گفت که بسته به نوع جفت ارز میزان نقدینگی در بازارهای مالی متفاوت است. زمانی که دو بازار اصلی لندن و نیویورک باز شوند و نسبت به هم همپوشانی ایجاد کنند میزان نقدینگی در بازار فارکس نیز افزایش می‌یابد. باید گفت که انتخاب بهترین زمان برای اسکالپینگ به جفت ارز مورد نظر معامله‌گران بستگی دارد. از آنجا که جفت ارزهای اصلی شامل دلار آمریکا هستند، بهترین زمان برای معامله جفت ارز اصلی معمولاً در طول چند ساعت اول معاملاتی بازار نیویورک است. در این ساعات دلار آمریکا بالاترین حجم معاملات را به خود اختصاص می‌دهد. از آنجا که سرعت در معاملات اسکالپینگ زیاد است به همین دلیل با انتخاب جفت ارزهای اصلی با نقدینگی بالا می‌توانید سرعت و سود خود را افزایش دهید.

شخصیت معاملاتی اسکالپرها

همان‌طور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم تمام معامله‌گران نمی‌توانند با استفاده از اسکالپینگ معاملات خود را انجام دهند. اسکالپرها به تمرکز بالایی برای انجام معاملات خود احتیاج دارند و معمولا تمام روز را صرف نشستن پشت سیستم خود می‌کنند. به دلیل سرعت بالای معاملات اسکالپینگ معامله گران نمی‌توانند از دیدن مانیتور خود برای چند لحظه غافل شوند. اسکالپرها باید بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام مناسبی انجام دهند و از آنالیز کردن هر حرکت خود دوری کنند، در این روش زمان کافی برای فکر کردن ندارید. داشتن سرعت عمل بالا به همراه دقت کافی، کلید موفقیت یک اسکالپر است. چنین معامله‌گری باید بتواند در صورت حرکت پوزیشن برخلاف تحلیل هایش - حتی 2 یا 3 پیپ - پوزیشن خود را به سرعت ببندد.

بازده در معاملات اسکالپینگ

بازار فارکس بسیار متغیر است به همین دلیل اسکالپرها باید این اطمینان را داشته باشند که پوزیشن آنها در صورت حرکت بازار در جهت مخالف متحمل ضرر زیادی نخواهد شد. توجه داشته باشید که استفاده از لوریج در نسبت‌های بالا می‌تواند ریسک ضرر را در معاملات شما افزایش دهد. استفاده از استاپ لاس و به کار بردن روش‌های مناسب مدیریت ریسک نیز می‌توانند از ضررهای بزرگ معامله‌گران جلوگیری کنند. در این صورت اگر بازار بر خلاف جهت تحلیل اسکالپر حرکت کند، معامله‌گر متحمل ضرر زیادی نخواهد شد. در صورت کسب موفقیت توسط اسکالپرها، مارجین فارکس می تواند به افزایش سود آنها کمک کند. معمولا معامله گران اسکالپر به دلیل تمرکز بالای خود موقعیت‌های ایجاد شده را به دقت زیر نظر می‌گیرند و به این ترتیب بازده خود را در معاملات افزایش می‌دهند. معمولا برای معاملات اسکالپینگ به سرمایه بیشتری نیاز دارید تا بتوانید لوریج‌های خود را در بازه‌های زمانی کوتاه مدت مدیریت کنید.

پلتفرم معاملاتی در اسکالپینگ

در روش اسکالپینگ انتخاب پلتفرمی که اجازه دسترسی سریع خرید و فروش را به شما بدهد بسیار مهم است. معمولاً چنین پلتفرم‌هایی دارای یک دکمه خرید و یک دکمه فروش برای هر کدام از جفت ارزها هستند. به این ترتیب تنها کاری که یک اسکالپر باید انجام دهد این است که تنها روی دکمه مناسب کلیک کند. اسکالپرها در بازارهای با نقدینگی زیاد این روند را در کسری از ثانیه انجام می‌دهند. سعی کنید قبل از ورود به بازار معاملات به پلتفرم معاملاتی ارائه شده توسط بروکر خود آشنایی پیدا کنید تا بتوانید سرعت خود را در اجرای معاملات افزایش دهید. بروکر AMarkets با ارایه پلتفرم های معاملاتی پر طرفدار MT4 و MT5، بهترین شرایط معاملات اسکالپینگ را برای شما فراهم آورده است. این پلتفرم های معاملاتی نوین، گزینه‌های معاملاتی پیشرفته و پیشتازی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه‌ براین، تحلیل‌‌هایی بسیار دقیق و قابل فهم از قیمت‌ها ارائه داده و امکان انجام هر گونه معاملات را نیز برای کاربران فراهم می‌سازد.

پرایس اکشن در اسکالپینگ

برای استفاده از پرایس اکشن در معاملات اسکالپینگ به اندیکاتورها نیازی ندارید. اسکالپرها معمولا با تمرکز بر قیمت‌ها موارد مربوط به آنالیز تکنیکال را بررسی می‌کنند. آنها معمولا از نمودارهای کندل استیک، ترند لاین‌ها و سطوح حمایت و مقاومت در آنالیزهای خود استفاده می‌کنند. در این صورت معامله‌گران می‌توانند با استفاده از آنالیز و بررسی شرایط مناسب آگاهانه تصمیم‌گیری کرده و با توجه به نسبت ریسک به سود معامله کنند. معمولا اسکالپرها به عوامل خارجی تاثیر گذار بر ارزها توجه نمی‌کنند و المان‌های آنالیز فاندامنتال را با توجه به نتایج بدست آمده از آنالیز تکنیکال حذف می‌کنند.

معاملات اسکالپینگ در بروکر آمارکتس

پیشنهاد می کنیم که ابتدا با افتتاح حساب دمو در بروکر آمارکتس، مهارت خود در زمینه اسکالپینگ را در محیطی بدون ضرر تقویت کنید و سپس وارد بازار اصلی معاملات شوید. برای کسب تجربه و داشتن معاملاتی موفق می توانید با مطالعه تحلیل‌های روزانه و دیدن ویدئوهای آموزشی در بروکر آمارکتس به دانش معاملاتی خود بیفزایید. با افتتاح حساب در بروکر آمارکتس، بهترین خدمات، تکنولوژی‌های جدید و بهترین شرایط معاملاتی در بازار فارکس را تجربه کنید:

  • واریز و برداشت فوری بدون کمیسیون
  • پشتیبانی 24 ساعته
  • تحلیل‌های معاملاتی روزانه
  • ارائه بونوس و طرح های تشویقی
  • اهرم معاملاتی تا 1:1000
  • اسپرد از 0.2 پیپ واجرای دستور معاملاتی در 0.03 ثانیه
مطالب مرتبط