بروکرها
forex
ساعت آنلاین فارکس
0
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23
22
21
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Sydney
Tokyo
London
New York
SydneyTokyoLondonNew York
OPENInvalid dateInvalid dateInvalid dateInvalid date
CLOSEInvalid dateInvalid dateInvalid dateInvalid date

ساعت کار فارکس ساعت آنلاین فارکس به وقت ایران

ساعت فارکس به صورت آنلاین به وقت ایران که قابلیت تنظیم خودکار با کامپیوتر یا تلفن هوشمند شما را دارد، با توجه به تغییر روش‌ های سرمایه‌ گذاری در حال حاضر بازار فارکس یکی از پرطرف‌دارترین بازار های خرید و فروش می‌باشد. ما در ادامه محتوا سعی داریم برای شما در رابطه با ساعت کار فارکس صحبت کنیم و به شما بگوییم که مناسب‌ترین ساعت فارکس به وقت تهران و ایران چه زمانی می‌باشد.

بازه کاری فارکس چگونه است؟

این بازار 24 ساعت روز در 5 روز از هفته فعالیت مداوم دارد. همین موضوع باعث شده که روند خرید و فروش و سرمایه ‌گذاری در این بازار طرف‌داران زیادی داشته باشد. به دلیل این‌ که این بازار یک بازار جهانی می‌باشد، پس باید در سراسر نقاط جهان امکان معامله کردن در آن وجود داشته باشد. دقیقاً به‌ خاطر همین فاکتور و همین موضوع است که این بازار به ‌عنوان یک بازار 24 ساعته شناخته می‌شود که می‌تواند در تمامی ساعات شبانه ‌روز معاملات را در خودش ثبت کند. این بازار در روز های شنبه و یکشنبه از هفته ‌ها تعطیل می‌باشد و امکان ثبت معامله در آن وجود ندارد.

به‌ هر حال شما به‌ عنوان فردی که قصد دارید در این بازار سرمایه ‌گذاری داشته باشید، باید به ‌طور کامل در رابطه با ساعت کار فارکس بدانید تا بتوانید با توجه به آن معامله مناسبی را ثبت کنید. شاید با خود بپرسید که چرا توجه به ساعت فارکس تا این حد مهم می‌باشد؟ در بازه های زمانی خاصی به دلیل هم‌ پوشانی بازارهای مهم و پراهمیت در بازار فارکس، معاملات زیادی صورت می‌گیرد. دقیقاً به ‌همین دلیل است که شما نیاز دارید این بازه‌ های زمانی را بشناسید تا بتوانید بر اساس آن‌ ها یک معامله را صورت دهید.

بررسی ساعت کار فارکس

بعد از صحبت در رابطه با ویژگی ‌های بازار فارکس و نحوه‌ی کار آن، بهتر است که برای شما در رابطه با ساعت فارکس به وقت ایران اطلاعاتی را ارائه دهیم. برای مثال زمان شروع و پایان بازار فارکس با بازار استرالیا و نیویورک ثبت می‌شود. یعنی زمان شروع بازار براساس بازار استرالیا و زمان پایان آن براساس بازار نیویورک آمریکا می‌باشد.

آیا معامله در زمان ‌های متفاوت ساعت کار فارکس، تاثیری در موفقیت معامله دارد؟

با توجه به 24 ساعته بودن بازار فارکس، سفارش شما در هر ساعتی بدون هیچ ‌گونه مشکل قانونی ثبت می‌شود و روند خرید و فروش به‌ راحتی انجام می‌شود. یعنی از نظر تکنیکال، هیچ تفاوتی در زمان ثبت سفارش شما وجود ندارد. اما در این زمینه یک نکته مهم وجود دارد. مسئله‌ای که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب یک بازه زمانی از ساعت کار فارکس دارد؛ حجم معاملات ثبت‌ شده در آن ساعت است. به گفته‌ی متخصصان، هر چه تعداد معاملات در یک ساعت کاری در بازار فارکس بیشتر باشد، قیمت‌ ها در آن بازه زمانی واقعی‌تر هستند. این‌ موضوع به این دلیل است که در این بازه زمانی تعداد فروشندگان و خریداران بسیار زیادی در بازار حضور دارند و با یک میانگین گیری سرانگشتی نیز می‌توان به یک ‌قیمت واقعی رسید. پس اگر شما در معامله خودتان به ‌دنبال ریسک کمتری هستید، قاعدتاً فعالیت در ساعات مشخص زمانی برای شما مناسب‌تر و کاربردی‌تر خواهد بود.

بازار هم ‌پوشانی چیست؟

در بازه‌ های زمانی متفاوت دو بازار بورس مختلف در فارکس به ‌صورت هم ‌زمان فعالیت می‌کنند. این بازه‌ های زمانی جزء شلوغ‌ترین زمان معاملات در ساعت کار فارکس می‌باشند. اگر شما در این بازه‌ های زمانی فعالیت خرید و فروشی را انجام دهید، ریسک کمتری را به جان خریده‌اید. شاید دانستن این نکته خالی از لطف نباشد که بین هم پوشانی بازار نیویورک و لندن، بازار فارکس شلوغ‌ترین و فعال‌ترین ساعت کاری خودش را تجربه می‌کند.