بروکرها
forex
نحوه استفاده از فیبوناچی اصلاحی (ریتریسمنت)  و خط روند

نحوه استفاده از فیبوناچی اصلاحی (ریتریسمنت) و خط روند

یکی از ابزاری که می توان با فیبوناچی ریتریسمنت (Fibonacci Retracement) برای ترید استفاده کرد خط روند است زیرا سطوح فیبوناچی زمانی بهتر عمل خواهند کرد که بازار روند داشته باشد، اکثر تریدرها در اصلاح روند صعودی یا نزولی از سطوح فیبوناچی ریتریسمنت برای ادامه حرکت روند استفاده می کنند، پس بهترین کار این است که در کنار استراتژی ترید خود به دنبال سطوحی باشید که خط روند و سطح فیبوناچی نیز با هم منطبق هستند.

تصویر زیر چارت AUD/JPY را در تایم فریم ۱ ساعته نشان می دهد که قیمت در طی ۲ روز گذشته ۳ بار به خط روند صعودی احترام گذاشته و به سمت بالا حرکت کرده است

خط روند صعودی

در این لحظه به احتمال زیاد خواهید گفت زمانی که قیمت جفت ارز دوباره به حمایت روند برسد خرید خواهم کرد! اما چرا قبل از انجام این کار سری به اندیکاتورهای خود نمیزنید و از ابزار فیبوناچی اصلاحی استفاده نمی کنید؟! حال ببینیم در تصویر زیر نقطه ورود دقیق تری می توانیم پیدا کنیم؟

فیبوناچی ریتریسمنت و ترکیب آن با خط روند

ما فیبوناچی ریتریسمنت را از بالاترین سوئینگ و پایین ترین سوئینگی که به قیمت نزدیک است رسم کردیم در تصویر بالا توجه کنید که چگونه سطح ۵۰.۰٪ و ۶۱.۸٪ فیبوناچی با خط روند انطباق دارند،‌ آیا این سطوح می توانند حمایت قوی برای خرید باشند؟

واکنش قیمت به سطح ۶۱/۸٪ فیبوناچی

قیمت پس از اصلاح روند زمانی که به سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی رسید به سمت بالا حرکت کرد و روند ادامه یافت، حال اگر سفارش بای لیمیت در این سطح قرار میدادیم می توانستیم یک ترید عالی داشته باشیم.

همانطور که مشاهده کردید استفاده از فیبوناچی اصلاحی زمانی که با دیگر استراتژی ها ترکیب شود می تواند سودمند باشد، زمانی که سطوح روند، حمایت و مقاومت ، فیبوناچی و دیگر ابزار ها را با هم بررسی می کنیم به این نکته پی خواهیم برد که سطوحی وجود دارد که دیگر ابزار و استراتژی ها آن نواحی را نشان می دهد که این یعنی دیگر تریدرها نیز به این سطوح اهمیت می دهند.

شما دقیقا نمی دانید که تریدرهای دیگر چگونه خط روند یا سطوح دیگر را ترسیم می کنند اما می دانید که روندی وجود دارد و برای استفاده از آن موقعیت یکی از روش ها ترکیب خط روند و فیبوناچی اصلاحی است اما شما می توانید با کسب تجربه ابزار ، استراتژی ، اندیکاتور و .. را با هم ترکیب کنید و بهترین حالت برای ترید را برای خود شخصی سازی کنید.

مطالب مرتبط