بروکرها
forex
شدو یا سایه کندل در تحلیل تکنیکال چیست؟

شدو یا سایه کندل در تحلیل تکنیکال چیست؟

احتمالا نام شدو یا سایه کندل در تحلیل ارز دیجیتال به گوش شما خورده است. در تحلیل تکنیکال از نمودار شمعی (کندل استیک) برای ارزیابی ارزها و پیش بینی صعودی یا نزولی شدن آنها استفاده می‌شود. این نمودار تحلیل‌های مهمی ارائه می‌دهد که برخی از تریدرها اغلب نادیده می‌گیرند. با بررسی نمودار شمعی در کنار نمودار خطی می‌توانید متوجه سیگنال‌های خوبی برای سرمایه گذاری شوید.

سایه در کجای نمودار شمعی قرار دارد؟

هر نمودار شمعی در 4 نقطه به شما اطلاعات می‌دهد: بالا، پایین، باز و بسته. به طور کلی این نمودار روی قیمت‌های باز و بسته تاکید دارد. اگر حرکت نمودار را نگاه کنید مقادیر، تبدیل به ستون یا کندل می‌شود که ممکن است پر یا خالی باشد در بالا و پایین آن نیز دو خط ایجاد می‌شود که سایه نام دارد. سایه بالایی نشان دهنده بالاترین قیمت و سایه پایین نیز نشان از پایین ترین قیمت خواهد بود. در نتیجه الگوی‌های شمعی به وسیله ستون و سایه‌های آن شکل می‌گیرد. 

زمانی که کندال تو خالی است یعنی رمز ارز را با قیمتی بیشتر از زمانی که باز شده بسته‌اند. بالاترین نقطه شدو یا سایه بالایی بیشترین قیمت را نشان می‌دهد. وقتی کندال پر است یعنی رمز ارز با قیمتی کمتر از زمانی که باز شده بسته‌اند. در این صورت سایه بالایی قیمت باز و سایه پایینی قیمت بسته شده را نشان می‌دهد. 

Shadow های کندل اطلاعات مهمی در مورد نحوه عملکرد رمز ارز در در یک دوره زمانی ارائه می‌دهد که برای معامله گران و سرمایه گذاران بسیار ارزشمند است. وقتی که سایه کوتاه باشد به معنی انجام معامله با قیمت باز و بسته در طول دوره معین زمانی است. بالعکس وقتی که سایه بلندتر باشد یعنی معامله در زمان باز یا بسته شدن صورت گرفته و گسترش یافته است.

مطالب مرتبط