بروکرها
forex
بررسی بزرگترین حملات هک بیت‌کوین و رمزارزها از ابتدا تا کنون

بررسی بزرگترین حملات هک بیت‌کوین و رمزارزها از ابتدا تا کنون

بزرگترین حملات هک بیت‌کوین و رمزارزها، از آغاز این تکنولوژی تا زمان حال، راهنمایی گام به گام از تاریخچه تهدیدهای سایبری است. از دزدی‌های صرافی‌های معروف گرفته تا حملات به پروتکل‌های غیرمتمرکز. 

دزدی بیت‌کوین از صرافی Mt. Gox (مارس ۲۰۱۴) 

یکی از بزرگترین حوادث هک بیت‌کوین، حمله به صرافی Mt. Gox بود که در مارس ۲۰۱۴ رخ داد. حمله‌کنندگان موفق به دزدیدن بیش از ۷۵۰،۰۰۰ بیت‌کوین از حساب‌های کاربران شدند. این حادثه باعث افت وحشتناک قیمت بیت‌کوین شد و به عنوان یکی از بزرگترین هک‌های تاریخ معروف است. 

حمله به صرافی Bitfinex (اوت ۲۰۱۶) 

در اوت ۲۰۱۶، صرافی بیت‌کوین Bitfinex هدف حمله قرار گرفت و حمله‌کنندگان توانستند بیش از ۱۲۰،۰۰۰ بیت‌کوین (تقریباً ۶۸ میلیون دلار در آن زمان) را دزدیده و از حساب‌های کاربری سرقت کنند. این حادثه نیز به یک فروپاشی قابل توجه در قیمت بیت‌کوین منجر شد. 

حمله به صرافی NiceHash (دسامبر ۲۰۱۷) 

در دسامبر ۲۰۱۷، NiceHash، یک سرویس استخراج ماینینگ بیت‌کوین، هدف یک حمله هک قرار گرفت. در این حادثه، حمله‌کنندگان توانستند بیش از ۴۳۰۰۰ بیت‌کوین را از کیف پول NiceHash به سرقت ببرند. 

حمله به صرافی Coincheck (ژانویه ۲۰۱۸) 

در ژانویه ۲۰۱۸، صرافی بیت‌کوین Coincheck با یکی از بزرگترین حملات هک در تاریخ مواجه شد. حمله‌کنندگان توانستند بیش از ۵۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال NEM را از کیف پول‌های گرم (آفلاین) صرافی به سرقت ببرند. 

حمله به صرافی Binance (مه ۲۰۱۹) 

صرافی بیت‌کوین Binance نیز در مه ۲۰۱۹ هدف یک حمله هک قرار گرفت. حمله‌کنندگان توانستند بیش از ۴۰۰۰ بیت‌کوین را دزدیده و از حساب‌های کاربری سرقت کنند. Binance پس از حادثه اقدام به بازپرداخت این میزان بیت‌کوین به کاربران خود کرد. 

حمله به صرافی Bitpoint (جولای ۲۰۱۹) 

در جولای ۲۰۱۹، صرافی بیت‌پوینت در ژاپن هدف یک حمله هک قرار گرفت. حمله‌کنندگان توانستند بیش از ۳۲ میلیون دلار ارزهای دیجیتال را از حساب‌های کاربری دزدیده و به سرقت ببرند. این حادثه باعث محدود شدن فعالیت‌های صرافی بیت‌پوینت و به تعلیق درآمدن خدمات آن شد. 

حمله به صرافی Upbit (نوامبر ۲۰۱۹) 

در نوامبر ۲۰۱۹، حمله‌کنندگان به صرافی Upbit در کره جنوبی حمله کردند و بیش از ۴۹۰۰۰ بیت‌کوین (بیش از ۲۷۰ میلیون دلار در آن زمان) را دزدیدند. Upbit فوراً تمام تراکنش‌ها را به حالت تعلیق درآورد و از تضررات به کاربران خود خبر داد. 

حمله به DeFi‌ (سپتامبر ۲۰۲۰) 

با ظهور پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، حمله‌های هک به این پلتفرم‌ها نیز افزایش یافته است. در سپتامبر ۲۰۲۰، یک اسکمر توانست به شبکه DeFi با نام Harvest Finance حمله کرده و بیش از ۲۴ میلیون دلار ارز دیجیتال را از این پروتکل سرقت کند. 

حمله به Poly Network (اوت ۲۰۲۱) 

یکی از حوادث هک جدید، در اوت ۲۰۲۱ رخ داد که حمله‌کننده به شبکه Poly Network حمله کرد و بیش از ۶۱ میلیون دلار ارز دیجیتال از این شبکه دزدید. البته، در این حالت خود حمله‌کننده با تعاون با تیم Poly Network تصمیم به بازگرداندن ارزهای دزیده‌شده کرد. 

حمله به صرافی Liquid (مه ۲۰۲۲) 

در مه ۲۰۲۲، صرافی Liquid هدف یک حمله هک قرار گرفت و حمله‌کنندگان موفق به دزدیدن بیش از ۹ میلیون دلار ارز دیجیتال شدند. این حادثه یکبار دیگر نشان داد که صنعت رمزارزها نیازمند توسعه و بهبود مداوم سیستم‌های امنیتی می‌باشد. 

حمله به صرافی BitMart (ژانویه ۲۰۲۳) 

در ژانویه ۲۰۲۳، صرافی BitMart تحت یک حمله هک قرار گرفت که منجر به دزدیده شدن بیش از ۱۵ میلیون دلار ارز دیجیتال شد. حمله‌کنندگان با بهره‌گیری از ضعف‌های امنیتی در سیستم، موفق به دستیابی به اطلاعات حساب‌های کاربری و انتقال دارایی‌ها به کیف پول‌های خود شدند. 

حمله به صرافی Cream Finance (فوریه ۲۰۲۳) 

در فوریه ۲۰۲۳، پروتکل مالی غیرمتمرکز Cream Finance تحت یک حمله هک قرار گرفت که منجر به سرقت بیش از ۱۳۵ میلیون دلار ارز دیجیتال شد. حمله‌کنندگان از یک آسیب‌پذیری امنیتی در کد پروتکل بهره‌مند شده و به انتقال دارایی‌های ارزی کاربران پرداختند. 

حمله به صرافی Crypto.com (مارس ۲۰۲۳) 

در مارس ۲۰۲۳، صرافی Crypto.com هدف یک حمله هک قرار گرفت و حمله‌کنندگان توانستند بیش از ۳۳۰۰ بیت‌کوین را از حساب‌های کاربری دزدیده و به سرقت ببرند. این حادثه باعث افت وحشتناک قیمت بیت‌کوین شد و نشان داد که حملات هک همچنان یک تهدید جدی برای امنیت در صنعت رمزارزها محسوب می‌شوند. 

حمله به صرافی KuCoin (ژوئیه ۲۰۲۳) 

در ژوئیه ۲۰۲۳، صرافی KuCoin مجدداً هدف یک حمله هک قرار گرفت. حمله‌کنندگان با بهره‌گیری از آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سیستم، توانستند بیش از ۲۹ میلیون دلار ارز دیجیتال را از حساب‌های کاربری دزدیده و به سرقت ببرند.

مطالب مرتبط